Kamera Sistemleri

Firewall & 5651 Loglama

Bilgisayarlara, sunuculara yada ağa bağlı olan diğer cihazlara dış networkten (WAN) lokal networke (LAN) girebilecek olan tüm zararlı yazılımları ve şahısları engellemeye olanak sağlar.Aynı zamanda şirket bünyesinde çalışmakta olan personellerinizin internete çıkışlarında kısıtlamalar,bu kısıtlamaların hangi günlerde ve hangi saat aralıklarında yapılacağı gibi bir çok kompleks kural dizilerini tanımlamınıza olanak sağlar.

5651 sayılı kanun gereğince zorunlu olan loglama (kayıt altına alma) işlemini gerçekleştirebilmenizi sağlar.Bu sistem, internet üzerinde yapılmakta olan yayınların düzenlenmesini ve suçla mücadelesini kapsamakta olan ve bu kapsamda yayınlanan ve şuan bile yürürlükte olan bir kanundur. Bu kanun tüm internete bağlanmakta olan firmaları ve şirketleri kapsamakta olan bir kanundur. Olası bir olumsuz durumun oluşması halinde, resmi kurumlar tarafından istenen belgelerle söz konusu durumu düzeltme işidir. Bu kanun içerik sağlayıcılar, yer sağlayıcılar, erişim sağlayıcılar ve toplu kullanım sağlayıcılar adına büyük bir ehemmiyet arz etmektedir.

Loglama; bir sistemin hareketlerini kayıt altına alan bir yapıdır. Bu durum, 5651 sayılı kanun ile beraber zorunlu duruma getirilmiştir. Loglama işleminin gerçekleştirilmemesi halinde bu İnternet erişimi üzerinden gerçekleşecek bütün işlemler hizmeti sunan şahısın yada firmanın sorumluluğundadır. Bu işlem sizleri yüksek maliyetlerden kurtarır ve her an destek sunarak, loglama faaliyetinin aksamasını engeller. Biz de Bugbil Bilgisayar ve Güvenlik Çözümleri hususunda sizler için gereken tüm alt yapıları oluşturuyor ve daha sağlıklı bir çözüme kavuşmanızı sağlıyoruz.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP